حریم شخصی، بزرگترین چالش انقلاب سلامت دیجیتال است«حریم شخصی، یک نیاز در انقلاب سلامتی دیجیتال» این شعار eset در روز حریم شخصی اطلاعات سلامتی بود. کنترل کردن آنکه چگونه اطلاعات از غذاهای ما، پوشیدنی هایمان و دی ان ای جمع آوری میشود بر حریم شخصی ما تاثیر گذار است.eset، شرکت جهانی پیشرو و فعال در زمینه امنیت اینترنتی امروز به اهمیت حریم شخصی در سلامت اشاره میکند. 


به گزارش پرشیاسیس خاورمیانه، با ظهور تکنولوژی های جدید بزودی شیوه ی کنترل و برخورد با مشکلات سلامت انسان غیر قابل تشخیص میشود. ایست متعهد شده است تا پیامد های حریم خصوصی را در تمامی مراحل انقلاب سلامت انسان مورد بررسی و کاوش قرار دهد.

محقق امنیتی eset، استفن کاب در سخنرانی خود به مناسبت روز امنیت اطلاعات سلامتی انسان در موسسه تکنولوژی جورجیا، اشاره داشت: «دزدی هویت پزشکی هم اکنون یکی از مشکلات میلیاردی در جهان و به ویژه امریکاست که خود میتواند حوادث مرگباری درپی داشته باشد.» او همچنین گفت «تلفن های همراه ای که به شبکه های اینترنتی متصل اند زمینه ی فوق العاده ای برای سلامت و پزشکی از راه دور را ایجاد میکنند که حتی میتوانند نجات دهنده جان افراد باشد اما مشکلات انسانی و تکنیکی برای حفاظت از حریم شخصی افراد و اطلاعات سیستم بسیار زیاد است.»

بر اساس گزارشی که پرشیاسیس منتشر کرده است این روزها پزشکان به هزارویک دلیل حضورشان در بیمارستان ها کمرنگ شده است و در عوض با استفاده از ابزارهای ارتباطی همچون وایبر نبودشان را جبران کرده و جواب آزمایشات، نوار قلبی و وزییت بیماران را از طریق این ابزارها دریافت کرده و برایشان نسخه می پیچند. این روند تا سال ۲۰۲۰ میلادی، کل فرآیند مداوای بیماران و سلامتی انسان تغییر خواهد داد. مجموعه اطلاعاتی از نوع تغذیه، پوشیدنی ها و دی ان ای ما که بیانگر گرهویت ماست در فضای سایبری منتشر می شود که در تصمیم گیری های پزشکی (بعضا مهم) از آنها استفاده خواهد شد. چالش اصلی در تعادل قرار دادن کم شدن استقلال و موقعیت بیشتر برای پایدار ماندن به ساده ترین قوانین حریم شخصی است. هیچ کس نمیخواهد چنین اطلاعات شخصی به دست افراد نا مناسب بیفتد.

گفتنی است روز حریم شخصی اطلاعات سلامت که میزبان آن اتحادیه بین المللی امنیت سایبری (NCSA) است به کاوش آینده حریم افراد در اطلاعات جسمی شان و مسیر تکنولوژی های جدید و تغییر دهنده ی آینده ی این صنعت میپردازد. اعضا اتحادیه در مورد چالش پیش رو در نگاه داشتن به تکنولوژی ها و اختراعات جدید در زمینه سلامت انسان با حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت داده ای بحث میکنند.

روز حریم شخصی اطلاعات تلاشی بین المللی برای احترام به حریم افراد در اینترنت است. این روز نخستین بار در ۲۸ ژانویه سال ۱۹۸۱ با امضا قرار داد ۱۰۸ نخستین بار به عنوان قانونی مرجع برای برخورد با هرگونه مسایل حریم شخصی افراد و امنیت اطلاعات ثبت شد.