Eset به دنبال ارتقاء سطح ایمنی در صنعت نفت ایران استدر سومین کنفرانس امنیت اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت که اسفندماه سال جاری در محمود آباد برگزار شد، تاییدیه ارائه خدمات امنیتی در صنعت نفت و گواهینامه آموزش امنیت سطح میانی eset توسط نماینده آسیای این کمپانی رونمایی شد. 


به گزارش پرشیاسیس خاورمیانه، با توجه به موج گسترده حملات سایبری علیه شبکه‌های ارتباطی و اهمیت شناسایی ریسک‌ها و ارزیابی های امنیتی و همچنین به منظور آموزش نیروی انسانی و ایجاد فرهنگ حفاظت از زیرساخت های شبکه های اطلاعاتی در برابر تهدیدات سایبری، سومین کنفرانس امنیت اطلاعات و ارتباطات در چهار محور با همکاری اساتید برجسته صنعت نفت و دانشگاه و همچنین خبرگان کشوری، اسفند ماه ۹۳ در مرکز آموزش محمودآباد برگزار شد. 

گفتنی است با تغییر عملکرد تخریبی مهاجمان از حالت فیزیکی به حالت سایبری در عصر فناوری اطلاعات، تاسیسات و مراکز نفتی و پالایشی که پیشتر مورد هجوم فیزیکی قرار میگرفتند، هم اکنون با تهدیدهای سایبری مواجه شده اند. از این رو بررسی روش ها و راهکارهای ایمن سازی این مراکز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کنفرانس ها و هم اندیشی با صاحبان سبک و علم در فضای امنیت سایبری، به ارتقاء سطح امنیت این دست مراکز کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است این کنفرانس به همت مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فنآوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی نفت و اداره حراست شرکت ملی نفت برگزار شد. مشارکت کنندگانی همچون پرشیاسیس خاورمیانه به عنوان نماینده آسیایی eset  با هدف انتقال دانش روز دنیا در حوزه امنیت سایبری، در این کنفرانس حضور داشتند.