نسخه ی جدید ESET ویژه شبکه های اجتماعی عرضه شدESET , پیشگام جهانی وفعال در عرصه ی "محافظت" , با بیش از 2 دهه تجربه , امروز نسخه ی جدید از ESET Social media scanner را برای رسانه های عمومی Face book و Twitter عرضه کرد.


به گفته پرشیاسیس خاورمیانه- نمایندهESET آسیا، این نسخه با یک واسطه ی کاربری گرافیکی کاملا به روز رسانی شده، قابلیت رد یابی و شناسایی بهتر با یک لایه ی محافظتی بیشتر  و کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.
ESET Social media scanner در حال حاظر توسط  150 هزار کاربر استفاده میشود و روزانه بیش از 28 هزارلینک بر روی Face book  و 10 هزار لینک بر روی   Twitterکه همگی مخرب یا مشکوک هستند را شناسایی میکند.
به گفته ی Mario Turner , مدیرمحصول ESET Social media scanner احتمال مواجه شدن با لینک های مخرب یا مشکوک برای کاربران  Facebook سه برابر کاربران Twitter  است. دلیل این که چرا  Facebook بیشتر مورد توجه تبهکاران اینترنتی است، تعداد زیاد کاربران آن، در ارتباط بودن حساب های کاربری با کارت های اعتباری و مقدار زیاد داده های اشتراکی (که بیشتر خصوصی هستند مانند E-mail  و آدرس ) است. برای همین 73 در صد از لینک های مخرب یا مشکوک از Facebook  شناسایی شده اند و بقیه ی  آن ها از  Twitter .
نسخه ی جدید  ESET Social media scanner نه تنها در بحث رد یابی این لینک ها بهبود یافته، بلکه با قابلیت حضور online برای نمایش اطلاعات در مورد وضعیت کاربر در مقوله های خاص و طراحی  برای واکنش سریع همراه است که استفاده از آن را در گوشی های تلفن همراه راحت تر میکند.
تابع Scanner که اتوماتیک و مدام در حال کار است  کاربران را در مقابل هر محتوای مخربی محافظت میکند.