"کالاگرد"، اولین بازار بزرگ آنلاین کشور به طور رسمی آغاز بکارکردنخستین بازار آنلاین کشور تحت عنوان "کالاگرد" چهارشنبه با حضور مدیران شرکت پرشیاسیس و جمعی از اصحاب رسانه به طور رسمی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی پرشیاسیس خاورمیانه- کالاگرد یکی از پروژههای استارتاپ شرکت پرشیاسیس است که این امکان را برای صاحبان کسب و کارهای مختلف فراهم می‌کند تا کالاهای خود را به صورت آنلاین بفروشند.


ضرورت ایجاد بازار آنلاین
شهرام مقدم رییس هیات مدیره شرکت پرشیاسیس در مورد هدف راهاندازی کالاگرد گفت: کالاگرد که در واقع نوعی بانک کالا و قیمت است با هدف تسریع و تسهیل فرایند انتخاب و خرید کالاهای گوناگون بازار در قالب مرجعی قابل اتکا پایه‏ریزی و پیادهسازی شد.
وی با بیان اینکه اکنون بانک اطلاعاتی حاوی بیش از 200 هزار قلم کالا با جداول اطلاعات کامل بر روی این وب‌سایت موجود است، افزود: کالاگرد دارای ویژگی‌های بسیاری است که آن را از فروشگاه‌های آنلاین متمایز می‌کند.
 مقدم در توضیح گفت: به طور مثال تمامی صاحبان کسب و کار بدون محدودیت، با فضایی که در اختیارشان قرار میگیرد، میتوانند ضمن فروش محصول، به سه هدف عمده‌ای که در پی آن هستند یعنی معرفی محصول، افزایش فروش و سود مناسب دستیابند.
وی اضافه کرد: از طرفی مصرف‏کننده نیز میتواند از طریق این سایت به صاحبان کسب و کار وصل شود و با مقایسه کالاها و قیمت آنها، آنچه میخواهد را به راحتی خریداری کند.
 
 
اجاره فروشگاه مجازی
مقدم با تاکید بر اینکه صاحبان کسب و کار با پرداخت مبلغ بسیار کمی دارای یک فروشگاه مجازی خواهند شد، گفت: صاحبان کسب و کار جدا از اینکه می‌توانند با اجاره فضایی در بازار آنلاین محصولات خود را به صورت آنلاین بفروش برسانند از خدماتی چون تحلیل بازار نیز برخوردار میشوند.
او افزود: به اینگونه که هر هفته گزارش تحلیلی از فروش و تعداد بازدیدکنندگان دریافت میکنند که این موضوع می‌تواند برای توسعه کسب و کارشان بسیار مفید باشد.
رییس هیات مدیره شرکت پرشیاسیس همچنین با بیان اینکه کالاگرد مرجعی بیطرف است و نفعی از خرید و فروش نمیبرد، گفت: منبع درآمد سایت از اجاره غرفه به صاحبان مشاغل است که گرانترین آن به همراه گزارش تحلیل که دریافت میکنند 500 هزار تومان است.
امکان خرید راحت
در همین حال فوآد محقق مدیر پروژه کالاگرد در توضیح رسالت بازار آنلاین کشور گفت: در واقع کاربران و مراجعهکنندگان به کالاگرد، کاملترین فرایند انتخاب و خرید خود را از طریق رایانه یا موبایل بدون صرف زمان و طی مسافت های طولانی برای مراجعه به پاساژهای شلوغ و بازارهای مراکز شهر  طی می‌کنند.
وی افزود: کاربران با استفاده از ابزارهای جستجوی قوی و فیلترینگ دقیق بر اساس جز به جز مشخصات هر کالا، کالای مورد نیاز خود را پیدا کرده و با مراجعه به فروشندگان کالای خود را خریداری کنند.
وی اضافه کرد: بسیاری از امکانات به خریداران و فروشندگان داده شده است تا با خیالی آسوده نیازهای خود را برآورده کنند.


به گفته تیم راه انداز این سایت مرجع، کالاگرد مدل فناورانه شده بازارهای بزرگ همچون بازار بزرگ تهران است که با ورود به هر سرا و تیمچه ای با طیف وسیعی از عرضه کنندگان یک توع کالا مواجه می شوید و با بررسی از میان آنها مناسب ترین را کالای مورد نیاز را انتخاب می کنید.