برنامه های گوگل پِلی اطلاعات فیس بوک را سرقت میکندبرخی از اپلیکیشن های اندرویدی در گوگل پلی با روش فیشینگ اعتبار فیسبوک هزارن نفر از کاربران را به سرقت بردند. 


به گزارش پرشیاسیس خاورمیانه، Eset اخیرا دو مالوِر جدید در گوگل پِلی یافته است, که با رخنه به دو بازی  پر طرفدار Cowboy Jumpو  ChessAdventureو تغییر ظاهر این دو اپلیکیشن آن هارا به یک تهدید جدی برای کاربران اندرویدی بدل کرده بود.
این برنامه ها شامل یک تروجان بودند که به آنها اجازه ی حمل کردن حملات فیشینگ فیسبوک را می دهد . گوگل اخیرا این دو اپلیکیشن بازی را از لیست خود حذف کرده و یک هشدار قبل از نصب برای آنها قرار داده است.
چند ماه پیش , گوگل اعلام کرد که در حال بهبود مکانیزم های امنیتی بر روی پلی استور است تا خطرات احتمالی که توسط مالور ها به وجود می آید را کاهش دهد.
گفتنی است بر اساس  آخرین تجزیه و تحلیلی که توسط eset  صورت گرفته است، هردو بازی اشاره شده باوجود اینکه حامل کدهای مخرب می باشند، اما دربین کاربران اندروید بسیار محبوب بودند و هزاران بار نصب شده اند.
کارشناسان پرشیا سیس به کاربران موبایل های هوشمند و تبلت اکیدن توصیه می کنند تا برنامه های کاربردی را از مارکت های معتبر و مورد تایید تهیه کنند و پیش از نصب و راه اندازی این برنامه ها حتما به نظرات ضمیمه و اطلاعیه های کمپانی های ارائه دهنده این اپلیکیشن ها توجه داشته باشند.
لازم به ذکر است عملکرد این مالورها به این ترتیب است که بعد از اینکه اپلیکیشن های مذبور بر روی دستگاه اندرویدی نصب میشود, یک صفحه فیسبوک جعلی را نشان می دهد که کاربر را تشویق به ثبت اطلاعات حساب کاربری خود در این صفحه می کند بلافاصله اطلاعات دریافتی را به سرور هکرها منظور سرقت اطلاعات فیس بوک کاربران می فرستد. با وجود این که گفته میشود قربانیان این حمله بیش از یک میلیون نفر هستند اما خوشبختانه بسیاری از کاربران با وارد نکردن اطلاعات حساب کاربری فیسبوک خود جلوی این تهدید را گرفته اند.