تفاوت لایسنس اصلی و تقلبی ESETمشتری گرامی
لطفا جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد سود جو ، در زمان خرید لایسنس  ESET نهایت دقت را به عمل آورید.
جهت جلوگیری از بین رفتن داده های حساس و ایجاد امنیت در کامپیوتر و شبکه خود، انتخاب در خرید محصول امنیتی معتبر، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
امروزه به روز بودن آنتی ویروس در هر لحظه، نقش حیاتی در حفظ و نگهداری اطلاعات موجود در کامپیوتر و شبکه دارد و این مهم تنها با استفاده از محصول امنیتی دارای لایسنس معتبر میسر می باشد.
جهت حفظ حقوق کاربران گرامی، شرکت پرشیاسیس خاورمیانه ( تنها نماینده دارای نمایندگی معتبر و قابل استناد ) ، لایسنس های معتبر شرکت ESET را ارائه می نماید و موارد ذیل را جهت تشخیص لایسنسهای اصلی به اطلاع مشتریان گرامی می رساند :
نسخه تحت شبکه اصلی:
-        نسخه اصلی نرم افزار مربوطه میبایست از سایت eset.com دانلود شده و نصب شود. در هنگام دانلود نسخه اصلی، شناسه کاربری و  پسورد معتبر باید وارد شده تا اجازۀ دانلود آن داده شود.
-        لایسنس  به نام مشتری صادرشده و در کنسول مدیریتی نام لایسنس مشخص می باشد.
-        لایسنس مستقیماً از ESET برای ایمیل مشتری ارسال می گردد.
-        لایسنس ها قابلیت تمدید داشته و تاریخ لایسنس جدید بلافاصله پس از اتمام زمان لایسنس می باشد، بنابراین سفارش زودتر لایسنس باعث از دست رفتن روزهای باقیمانده نمی شود.
-        توسط لایسنس اصلی، مشتری قادر به دریافت فایلهای بروز رسانی آنتی ویروس از سرور اصلی ESET  می باشد.
-        لایسنس اصلی بر اساس نوع محصول قابل استفاده بر روی انواع سیستم عامل ( که در سایت ESET ذکر شده است ) می باشد.
 
نسخه شبکه تقلبی:
-        احتمال ایجاد تغییرات در نرم افزار اصلی، جهت سازگار ی با لایسنس تقلبی وجود دارد.
-         امکان دانلود نسخه اصلی آنتی ویروس از سایت اصلی eset.com وجود نداشته و در صورت وجود نسخۀ اصلی نرم افزار ، فعال شدن آن توسط لایسنس تقلبی امکانپذیر نمی باشد.
-        لایسنس تقلبی صرفا" مختص مشتری نبوده و یک لایسنس برای چندین مشتری استفاده می شود.
-        لایسنس توسط ایمیل های نا معتبر از دامنیهای غیر از eset.com برای مشتری ارسال می گردد.
-        لایسنس تقلبی قابل تمدید نمی باشد.
نسخه خانگی معتبر:
-         لایسنسهای معتبر ESET به صورت 20 کاراکتر انگلیسی بوده که به پنج قسمت 4 کاراکتری تقسیم شده است و برای فعال نمودن آن به سایت  eset.com مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم مربوطه ، لایسنس فعال شده و مشخصات لایسنس که شامل نام کاربری و پسورد می باشد ، مستقیماً از شرکت  ESET به ایمیل کاربر ارسال می گردد.
-         زمان استفاده از لایسنس یک سال بوده که پس از فعال نمودن لایسنس آغاز می گردد و در طول یکسال هیچ تغییری در نام کاربری و رمز عبور لایسنس ایجاد نشده و نیازی به وارد کردن مجدد مشخصات لایسنس نمی باشد.
-         به روز رسانی آنتی ویروس به صوت اتوماتیک و در اولین فرصت انجام شده و باعث جلوگیری از آلوده شدن سیستم کاربر توسط ویروس های جدید می شود.
-         در صورت مفقود شدن کارت لایسنس ، کاربر با مراجعه به سایت eset.com و وارد نمودن ایمیل، قادر به دریافت مجدد نام کاربری و پسورد خود می باشد.
-         لایسنس معتبر بر روی نرم افزار دانلود شده از سایت eset.com قابل فعال سازی می باشد.
-         در صورت ارائه نسخه جدید آنتی ویروس بصورت اتوماتیک پیغام بروز رسانی برنامه داده شده و در صورت تمایل کاربر می تواند آن را دانلود و نصب نماید.
 
نسخه خانگی غیر معتبر:
-         لایسنس غیر معتبر با فرمتی متفاوت از فرمت اصلی (5 قسمت 4 کاراکتری) عرضه می گردد و گاهی اوقات بصورت نام کاربری و رمز عبور در اختیار کاربر قرار می گیرد.
-         زمان شروع لایسنس نا معتبر همزمان با تهیه آن نمی باشد.
-         فعال سازی در سایت هایی که دارای پسوند یا پیشوند بوده ، انجام شده و در eset.com  انجام نمی شود.
-         نام کاربری و رمز عبور از ایمیل نا معتبر برای مشتری  ارسال می گردد.