Kaspersky For Managment


Kaspersky For Managment


Kaspersky Systems Management
 این راه حل مجموعه گسترده ای از ابزارها و امکانات قدرتمند آی تی را در قالب یک کد با امکان مدیریت از یک کنسول واحد پیش روی مدیر قرار می دهد. ماحصل این پلتفرم، امنیت، کنترل، سادگی و اتوماسیونی است که شما می خواهید. 

ابزارهای آی تی پیچیدگی می آفرینند و این پیچیدگی دشمن امنیت است.

احتراز از تکرار
برای انجام تنظیمات مربوط به کاربران جدید و جاری نیازی به عملیات تکراری نخواهد بود. به مدد فناوری provisioning می توان از دیسک ها ایمیج گرفت و ازطریق یک سیستم مرکزی آن را مدیریت کرد.

امنیت افزوده
مدیران سیستم می گویند اغلب وقتشان صرف حصول اطمینان از بروز بودن وصله های امنیتی می شود. کسپرسکی با تشخیص آسیب پذیری هایی که به فوریت امکان سوء استفاده دارند و اینکه رفع کدام مشکلات را می توان به تاخیر انداخت، باعث می شود پیچیدگی ها از بین بروند. این اولویت بندی به مدیران کمک می کند روزشان را بهتربرنامه ریزی کنند و وضعیت امنیتی را بهبود بخشند.

افزایش کارایی
مدیران می توانند ایمیج ها، آپدیت ها، وصله ها و برنامه ها را از راه دور نصب نمایند. هرگاه کاربری مشکلی پیدا کند، می تواند از راه دور به ماشین Login کند و مشکل را رفع کند. بنابراین وقت مدیر برای رفتن به پشت میز هرکاربر یا تلاش برای رفع مشکل به صورت تلفنی تلف نمی شود.

این قابلیت ها و چندین مورد دیگر مانند این بخشی از توانایی های Kaspersky Systems Management است که از طریق کنسول مدیریتی Kaspersky Security Center می توان بدان دسترسی یافت. از آنجا که هر ابزار مستلزم کنسول جداگانه نیست، دستورات همسان خواهند بود و نیازی به عملیات اضافه ای نخواهد بود.
 
امکانات مدیریتی

سیستم عامل و برنامه ها
ایجـاد آسان، ذخیره سازی و تکثیر یک ایمیج از مرکز. به این ترتیب بدون هیـچ مشـکلی می توان تنظیمات امنیتی بهـینه سیستم ها را انجـام داد. این ابزار برای مهاجرت به ویندوز 8 نیز بسیار کارآمد است.

یک قدم جلوتر از آسیب پذیری ها
اسکن نرم افزار و سخت افزار تنها با یک کلیک و استفاده از پایـگاه های داده ای چندگانه بـرای شنـاسایی آسیـب پذیـری ها. امکان به تعـویق انداختن فعالیت های غیرفوری.

نصب انعطاف پذیر و از راه دور نرم افزارها
به حداقل رساندن بار کاری شبکه با امکان انجام به صورت دستی یا برنامه ریزی شده.

عوامل راه دور
تخصیص یک ایستگاه کاری در یک شعبه به عنوان مرکز بروز رسانی. صرفه جویی در پهنای باند از طریـق ارسـال بروز رسانی ها به شعب و توزیع آن در سطح شعبه از راه دور.
 
پشتیبانی از Wake-on-LAN
 برای سرویس دهی در زمان های خارج از ساعات کاری برنامه Kaspersky Systems Management می توانداز راه دور سیستم ها را روشن کند.

ابزارهای رفع عیب
از راه دور و ایمن به کلاینتها متصل شده و از همان کنسول مدیریتی، نسبت به رفع عیب اقدام نمایید.
 
پشتیبانی از (Microsoft Windows Server Update Services (WSUS
Kaspersky Systems Management به طور معمول با داده های بروز رسانی سرورها ازجمله Microsoft Windows Update هماهنگ است و به محض انتشار، آنها را دریافت می کند.

(Network Admission Control (NAC
 با ایـن امکـان، می تـوان سیاست های کاربران مهمان را تعریف و اعـمال کـرد. ابزارهای مـهمـان درشبکه (مانند تلفنهای همراه) به طور خودکار شناسایی شده و برای دسترسی به منابع مجاز به پرتال سازمانی معرفی می شوند.

فهرست سخت افزارها و نرم افزارها
پی سی ها، هارددیسک ها و حتی تجهیزات قابل جابجایی، شناسایی و دسته بندی می شوند. ورود دستگاه های جدید به مدیرشبکه هشدار داده می شوند. این ویژگی مدیر شبکه را قادر می سازد تا هر دستگاهی را در شبکه دنبال کرده و از وضعیت آن آگاه شود.

کنترل لایسنس
Kaspersky Systems Management نرم افزارهای مورد استفاده را دقیقا گزارش می دهد. به این ترتیب می تـوان هزینه لایسنس ها را مدیریت کرده و کنترل نمود که کدام ها خارج از قاعده هستند. ابزار کنترلی نقاط انتـهایی کسپرسکـی می تواند استفاده از نرم افزارها و یا تعداد لایسنس های آن را محدود نماید.