ضرورت استفاده از رمز عبور قوی

امنیت رمز عبور یکی از مهم ترین مسائلی است که کاربران دنیای اینترنت با آن درگیرند.در این مقاله مواردی رو در این حوزه برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

در این میان برخی از شرکت های بزرگ امنیتی برای آموزش امنیت برای کاربران اینترنتی روش هایی را برای کاربران آموزش می دهند . یکی از این شرکت ها Splashdata است ، این شرکت تعدادی از پسورد های ضعیف را که در سال های گذشته استفاده شده است لیست نموده است. پیشنهاد این شرکت عدم استفاده از این پسورد ها در موارد امنیتی است.

پسورد های ضعیف :

  1. ۱۲۳۴۵۶
  2. ۱۲۳۴۵۶۷۸
  3. abc123
  4. qwerty
  5. monkey
  6. letmein
  7. dragon
PASSWORD

Splashdata هر ساله لیستی از بدترین رمزعبور ها را منتشر می کند. در بین این ۲۵ رمز عبور، Password، ۱۲۳۴۵۶ و ۱۲۳۴۵۶۷۸ به ترتیب بیشترین استفاده در اینترنت را دارند.

حال این سوال پیش می آید که چگونه یک رمز عبور برای اینکه رمز عبور قوی داشته باشید و از هک شدن و کرک شدن آنها تا حدودی جلوگیری کنید معمولا باید سه نکته مهم را در انتخاب رمز عبورهایتان رعایت کنید.

  • رمز عبورتان باید قوی باشد، یعنی برای رمز عبور خود از رشته های کوتاه و حروف عادی استفاده نکنید. هرچه قدر تعداد کاراکترهای رمزعبور بیشتر باشد از امنیت بیشتری برخوردار است و قوی تر است.
  • از رمز عبور های متفاوت، در حساب های کاربری متفاوت استفاده کنید. به عبارتی دیگراز رمزعبور یکسان استفاده نکنید.
  • رمزعبورهایتان را در دوره های زمانی خاص و مشخصی تغییر دهید.
پیمایش به بالا