Fortinet
Fortinet

فورتی‌ نت از آغاز تا به کنون، ایجاد یک ساختار جامع، پربازده و امن در دنیای IT را دنبال کرده است. این شرکت بین‌المللی در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و در طول این سال‌ها با کسب دانشی عمیق و تجربیاتی بی‌نظیر در زمینه امنیت و شبکه توانسته اعتماد مشتریان خود را تامین نموده و در بازار پیشرو باشد. فورتی‌ نت با ارائه‌ی Security Fabric ترکیبی از پردازنده‌های امنیتی، یک سیستم عامل اختصاصی و تشخیص تهدیدات هوشمند را در قالب یک راهکار جامع و یکپارچه ارائه کرده است. Security Fabric فورتی‌ نت علاوه بر فراهم آوردن یک بازدهی استثنایی، کنترل و مدیریتی آسان‌تر را برای مشتریانش فراهم کرده است.

FortiGate

از فورتی‌گیت به عنوان محصول اصلی شرکت فورتی‌ نت می‌توان نام برد. فورتی گیت کلیه کنترل‌های امنیتی مورد نیاز برای تامین امنیت مبادی ورودی و خروجی ترافیک را در قالب یک ساختار یکپارچه ارائه کرده است. ساختار فورتی گیت به نحوی طراحی شده است که فارغ از گستردگی و پیچیدگی شبکه‌های سازمان‌، می‌تواند سیاست‌ها و کنترل‌های امنیتی را در شبکه  پیاده سازی و امنیت بهینه و مطلوبی را به ارمغان آورد. فایروال‌ها به عنوان اولین خط دفاعی در برابر تهدیدات خارجی، بدافزارها و هکرهایی که قصد دسترسی به اطلاعات و سیستم‌های شما را دارند شناخته می‌شوند. فایروال‎‌های فورتی گیت برای محافظت از سازمان‌ها در برابر تهدیدات داخلی و خارجی، ترافیک شبکه را فیلتر می‌کنند. این محصولات در کنار برخورداری از امکاناتی از قبیل فیلتر کردن بسته‌ها، مانیتورینگ شبکه، پشتیبانی از IPsec  و SSL VPN، محتوای رد و بدل شده در شبکه را به صورت عمیق‌تر بررسی می‌کنند. این قابلیت‌ها توانایی شناسایی حملات، بدافزارها و سایر تهدیدات را فراهم می‌کند. فایروال‌های نسل جدید فورتی‌گیت، با ارائه چندین رابط پرسرعت، تعداد پورت بالا و توان عملیاتی زیاد، محصولی ایده‌آل برای استقرار در لبه شبکه سازمان‌ها و مراکز داده هستند.

مزایای استفاده از فورتی گیت

مناسب شبکه‌های بزرگ

فایروال‌های فورتی نت برای بزرگترین مراکز داده نیز گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آیند. این فایروال‌ها تاخیر بسیار کمی در بازرسی حجم زیادی از ترافیک دارند.

مجهز به هوش مصنوعی

فورتی گارد از هوش مصنوعی برای محافظت در برابر تهدیدات شناخته شده و ناشناخته استفاده می کند. یادگیری ماشین بسیاری از عملیات را خودکار کرده و نیاز به نیروی امنیت را کاهش می‌دهد.

همگرایی شبکه و امنیت

امن سازی دسترسی کاربران به برنامه‌ها در انواع شبکه‌ها از SD-WAN، LAN، ۵G و ZTNA صرف نظر از موقعیت جغرافی آن‌ها!

مدیریت ساده

فورتی نت، امکان مدیریت مرکزی شبکه و امنیت را ایجاد کرده و از پیکربندی‌های اشتباه جلوگیری می‌نماید.

پایداری

فایروال‌های فورتی گیت از معماری پایدار ASIC بهره می برند. این معماری علاوه بر صرفه جویی ۸۰ درصدی در مصرف انرژی عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر معماری‌ها دارد.

معماری ASICS

در فایروال‌های نسل بعدی فورتی گیت از معماری SPU همراه با ASICهای سفارشی استفاده شده است. این موضوع منجر به بهبودهای چشمگیری در عملکرد شبکه و بازرسی محتوا شده است.

FortiWeb
زمانی که برنامه های کاربردی تحت وب به خوبی محافظت نشوند، می توانند در برابر بسیاری از حملات، آسیب پذیر شده و ساده ترین نقطه ورود هکرها شوند. حملات تحت وب از شایع‌ترین و مخرب‌ترین تهدیدات امنیتی علیه سازمان‌های امروزی هستند. درصد بالایی از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی وب دارای آسیب‌پذیری‌های بحرانی و مهم هستند. این حملات معمولا خسارت‌های جبران ناپذیری را به سازمان‌ها وارد می‌کنند. حملاتی از قبیل SQL Injection و XSS مسئول بزرگترین نقض‌های امنیتی می باشند. سازمانها نیاز دارند که از وب‎‌سایت‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی تحت وب خود محافظت کنند وبهترین راهکار، استفاده از فایروال برنامه‌های کاربردی تحت وب (WAF) می باشد. Web Application Firewall یا WAF یک لایه امنیتی و کنترلی بین  وب سرورهای شبکه و دنیای خارج ایجاد کرده و ترافیک HTTP را بررسی نموده و از سرورهای وب در برابر حملات مخرب محافظت می‌کند. این لایه امنیتی تهدیداتی را که دیواره آتش شبکه (فایروال) توانایی شناسایی آن را ندارد را تشخیص داده و با متوقف ساختن آنها از سامانه‌های تحت وب محافظت می‌کند. FortiWeb یک فایروال برنامه های کاربردی وب (WAF) است که از برنامه های کاربردی وب و API ها در برابر حملاتی که سوء استفاده های شناخته شده و ناشناخته را هدف قرار می دهند محافظت می کند و به حفظ انطباق با مقررات کمک می کند. Fortiweb ، با ارائه محافظت چند لایه و با استفاده از استانداردهای OWASP Top10 ، از برنامه های تحت وب محافظت کرده و با موتورهای تشخیص خودکار دوگانه برنامه های شما را از تهدیدات پیچیده مانند: SQL Injection ، Cross-Site Script، Buffer OverFlow ، Cookie Poisoning و حملات DDOS محافظت می نماید. FortiWeb در بسیاری از اشکال مختلف برای رفع نیازهای شما در دسترس است، از سخت افزار سطح ابتدایی گرفته تا گزینه های پیچیده VM که در جدیدترین محیط های ابری گنجانده شده اند.

مزایای استفاده از فورتی وب

محافظت از وب اپلیکیشن و API

محافظت در برابر تهدیدات OWASP Top10، حملات DDoS، ربات‌های مخرب و انواع آسیب‌پذیری‌های موجود در وب اپلیکیشن و API

تشخیص تهدیدات توسط هوش مصنوعی

علاوه بر به‌روزرسانی‌های منظم امضا و بسیاری از لایه‌های دیگر دفاعی، فورتی وب از یادیگیری ماشین برای محافظت در برابر حملات zero-day و به حداقل رساندن موارد مثبت کاذب استفاده می‌کند.

ادغام با SECURITY FABRIC

ادغام با فورتی گیت و فورتی سندباکس و ارائه محافظت پیشرفته در برابر انواع تهدیدات پیشرفته

آنالیز پیشرفته بصری

ابزارهای گزارش تصویری فورتی وب تجزیه و تحلیل دقیقی از منابع حمله، و سایر عناصر ارائه می دهد و دیدی را برایتان می‌سازد که با سایر راهکارهای WAF میسر نیست.

ابزار کاهش FALSE POSITIVE

ابزارهای پیشرفته ای که کار مدیریت روزانه سیاست‌ها و لیست های تعریف شده را برایتان به حداقل می رساند. می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تنها ترافیک ناخواسته مسدود شده است.

افزایش بازدهی سخت افزار-محور

فورتی وب را می‌توان از سریعترین WAFهای موجود در بازار در عملیات رمزگذاری/رمزگشایی ترافیک شبکه دانست.

 Forti-Analyzer
با بزرگتر شدن سازمان‌ها وافزایش دارایی‌های اطلاعاتی، اهمیت ثبت وقایع و رویدادها بسیار بیشتر شده است و نظارت روزانه و منظم لاگ‌ها به یکی از وظایف اصلی مدیران شبکه و کارشناسان امنیت تبدیل شده است. وقایع امنیتی یا همان لاگ‌ها که تمام اتفاقات سیستمی در آنها ثبت می‌گردد، باارزش‌ترین دارایی‌های زیرساخت‌ فناوری اطلاعات در هر کسب و کاری بشمار می روند.  اطلاعات ارزشمند موجود در این وقایع، در حل مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و همچنین شناسایی منشا حملات سایبری به سازمان‌ها کمک می کنند. اولین چالشی که در این مسیر وجود دارد، این است که تمامی لاگ‌ها باید در یک مکان واحد و قابل دسترسی جمع‌آوری شوند. اما برای درک و استفاده بهتر از این اطلاعات ارزشمند، نیازبه ابزار مناسب برای تجزیه و تحلیل این اطلاعات می باشد. فورتی ‌نت به عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌های امنیتی در دنیا، محصول  فورتی آنالایزر (FortiAnalyzer) را  برای همین منظور ارائه کرده است. این محصول، به عنوان بخشی از راهکار جامع Fortinet Security Fabric، امکان تجزیه و تحلیل وقایع امنیتی و خودکارسازی فرآیند پاسخگویی به تهدیدات را فراهم می‌نماید. محصول فورتی آنالایزر (FortiAnalyzer) به صورت خاص برای جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و تحلیل وقایع امنیتی تجهیزات فورتی ‌نت مانند فورتی گیت(FortiGate) و فورتی وب (FortiWeb) ارائه شده است. تمام این لاگ‌ها جمع‌آوری شده و به صورت مجتمع در قالب یک کنسول گرافیکی واحد نمایش داده می‌شوند. محصول FortiAnalyzer به سه شکل «سخت‌افزاری»، «ماشین مجازی» و همچنین  به صورت «ابری» عرضه می‌شود.

مزایای استفاده از FortiAnalyzer

ایجاد همبستگی بین رخدادها، ایجاد دیدی جامع و تشخیص تهدیدات

با استفاده از Indicator of Compromise (IOC) زمان شناسایی تهدیدات را به حداقل می‌رساند.

دسترس پذیری بالا در سطح enterprise

به طور خودکار از چهار نود در یک کلاستر نسخه پشتیبان می‌گیرد. تا در صورت بروز رخدادی برای نود اصلی نود دیگری این نقش را بپذیرد.

گزارشات آماده برای Compliance

مجهز به صدها گزارش و قالب آماده است تا بتوان انطباق با استانداردها را به سادگی و با سرعت نشان داد.

خودکارسازی امنیت

حذف بسیاری از عملیات پیچیده و خودکارسازی بسیاری از مراحل توسط REST API، کانکتورها و اسکریپت‌ها.

ادغام با سایر راهکارها

بدون هزینه اضافی به راحتی با برندهای قابل اعتمادی مانند اسپلانک، IBM QRadar، Tufin و AlgoSec منطبق خواهد شد.

ADOMS

با استفاده از ADOMS داده‌های مشتریان را از هم جدا کنید و دامنه‌ها را به صورت عملیاتی و موثر مدیریت کنید.

Fortinet (NASDAQ: FTNT) بزرگترین شرکت، ارائه دهنده خدمات و سازمان های دولتی در سراسر جهان را ایمن می کند. Fortinet مشتریان خود را با محافظت هوشمند و بدون درز در سراسر سطح حمله در حال گسترش و قدرت پاسخگویی به الزامات عملکرد روزافزون شبکه بدون مرز – امروز و آینده – توانمند می کند. فقط معماری Fortinet Security Fabric می‌تواند امنیت را بدون مصالحه برای رسیدگی به بحرانی‌ترین چالش‌های امنیتی، چه در محیط‌های شبکه، برنامه، ابر یا موبایل ارائه دهد. Fortinet رتبه اول را در بیشترین لوازم امنیتی ارسال شده در سراسر جهان دارد و بیش از 500000 مشتری برای محافظت از کسب و کار خود به Fortinet اعتماد دارند.

Fortinet

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا